DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Satversmes tiesas tiesneši ar tieslietu ministru pārrunā Satversmes tiesas likuma grozījumu nepieciešamību

FOTO: Satversmes tiesa

Šodien, 5. maijā, Satversmes tiesas tiesneši tikās ar Ministru prezidenta biedru, tieslietu ministru Jāni Bordānu. Tikšanās laikā puses apsprieda Satversmes tiesas likuma grozījumu nepieciešamību, e-lietas ieviešanu un pārrunāja Satversmes tiesas spriedumu efektīvu izpildi.

Tieslietu ministru Jāni Bordānu Satversmes tiesā sagaidīja Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un vietniece Irēna Kucina, Satversmes tiesas tiesneši Gunārs Kusiņš, Jānis Neimanis un Anita Rodiņa.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš informēja, ka ir sagatavoti priekšlikumi Satversmes tiesas likuma grozījumiem, kas ir saistīti ar Satversmes tiesas procesa regulējuma pilnveidi, lai nodrošinātu ātrāku un modernāku tiesas procesuālo darbību. Vienlaikus Satversmes tiesas priekšsēdētājs norādīja, ka būs jāizstrādā likuma grozījumi arī e-lietas ieviešanai.

Tieslietu ministrs izteica atzinību par Satversmes tiesas darbu un augsti novērtēja tās iniciatīvu strādāt pie Satversmes tiesas likuma pilnveides. Arī Satversmes tiesas pievienošanos e-lietas projektam tieslietu ministrs Jānis Bordāns vērtēja pozitīvi.

Satversmes tiesas tiesneši rosināja pilnveidot Satversmes tiesas spriedumu izpildes mehānismu, radot institucionālu ietvaru dialogam starp Satversmes tiesu, Ministru kabinetu un Saeimu par spriedumu izpildi, koordinējot izpildvaras institūciju sadarbību un pārstāvību Satversmes tiesas procesā.

Sarunas noslēgumā puses vienojās turpināt aktīvu savstarpējo dialogu, lai strādātu pie Satversmes tiesas procesa pilnveides un jautājumiem par to, kā efektīvi organizēt un koordinēt valsts pārvaldes darbu, izpildot Satversmes tiesas spriedumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU