DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. martā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Ierobežota septiņu Latvijā reģistrētu gaisa kuģu izmantošana

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA), pamatojoties uz ES noteiktajām sankcijām pret Krieviju, noteikusi izmantošanas ierobežojumus septiņiem Latvijā reģistrētajiem gaisa kuģiem.

CAA veikusi padziļinātu Latvijā reģistrēto gaisa kuģu īpašnieku analīzi, lai noteiktu, kurus gaisa kuģus var kontrolēt Krievijas juridiskās vai fiziskās personas. Septiņiem Latvijā reģistrētajiem gaisa kuģiem aizliegts izmantot Latvijas gaisa telpu. Kopumā Latvijas gaisa kuģu reģistrā ir reģistrēti vairāk nekā 300 gaisa kuģi.

Lai nodrošinātu, ka Latvijas gaisa kuģu reģistrā netiktu reģistrēti vai no tā izslēgti Krievijas juridiskajām vai fiziskajām personām piederoši gaisa kuģi, CAA ieviesusi pastiprinātu gaisa kuģu un to ekspluatantu īpašnieku pārbaudes procesu.

Vienlaikus CAA apturējusi viena gaisa kuģa ekspluatanta sertifikāciju, jo konstatēts, ka ekspluatants ir saistīts ar Krieviju.

Latvijas lidlaukos šobrīd atrodas 17 citās valstīs reģistrēti gaisa kuģi, kurus tieši vai netieši kontrolē Krievijas juridiskās vai fiziskās personas. Minētajiem gaisa kuģiem ir aizliegts izmantot Latvijas gaisa telpu. Vienlaikus CAA rīcībā esošā informācija liecina, ka lielākā daļa šo gaisa kuģu īpašnieku nav saistīti ar Krieviju, bet tos uz līgumsaistību pamata kontrolē Krievijas juridiskās vai fiziskās personas. Šobrīd ES kompānijas, kas dažādu līgumsaistību ietvaros bija nodevušas gaisa kuģus Krievijas pārvadātājiem, kā risinājumu izvēlējušās lauzt līgumus ar Krieviju saistītajām personām un nodot gaisa kuģus ES un citu valstu pārvadātājiem.

28.februārī CAA izdeva aeronavigācijas informācijas paziņojumu, liedzot Latvijas gaisa telpu izmantot tiem gaisa kuģiem, kuri ir saistīti ar Krievijas juridiskajām vai fiziskajām personām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI