DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Ievēlēta jaunā Eiropas Aviācijas drošības aģentūras vadība 

Ceturtdien, 6. jūnijā Vācijā, Ķelnē, aizvadītas Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (EASA) valdes priekšsēdētāja un viņa vietnieka vēlēšanas. EASA ģenerāldirektoru valdes sēdi un vēlēšanas vadīja valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) direktors Māris Gorodcovs. 

Par EASA valdes priekšsēdētāju ievēlēts Koens Milis (Koen Milis), kurš kopš 2020.gada vada Beļģijas civilās aviācijas pārvaldi. Kopš 1995.gada Koens Milis piedalījies dažādos akadēmiskos pētījumos gan kā jaunākais pētnieks, gan kā zinātniskais asistents. Tāpat viņš bijis pasniedzējs vairākās Eiropas Universitātēs. Milisam ir iegūts doktora grāds ekonomikā un maģistra grāds biznesa informācijas sistēmās.  

Par viņa vietnieci ievēlēta Anelia Georgieva Marinova (Anelia Georgieva Marinova), kura kopš 2023.gada ir Bulgārijas civilās aviācijas administrācijas ģenerāldirektore. Aviācijas nozarē Marinova ir kopš 1992.gada, kad sāka strādāt aviokompānijā “Balkal Bulgarian Airlines”. 1992.gadā Marinova Rīgā ieguvusi inženieres maģistra grādu, 1997.gadā Bulgārijā absolvējusi Nacionālās un pasaules ekonomikas universitāti, kur ieguvusi starptautisko tiesību un starptautiskā tirgus diplomu. 

“Jaunās valdes dienaskārtībā būs plašs jautājumu loks un lieli izaicinājumi, lai laikā, kad civilās aviācijas nozare strauji attīstās, piemēram, integrējot bezpilota lidaparātus kopējā gaisa satiksmē, nodrošinātu stabilu, bet vienlaikus efektīvu civilās aviācijas nozares uzraudzību augstā līmenī visās dalībvalstīs. Tam nepieciešama kompetentu un pieredzējušu vadītāju redzējums, un šīs īpašības piemīt arī izvēlētajiem kandidātiem,” norāda CAA direktors Māris Gorodcovs. 

EASA valdei ir piešķirtas pilnvaras, kas vajadzīgas, lai noteiktu EASA prioritātes, izveidotu tās budžetu un uzraudzītu aģentūras darbības, lai nodrošinātu, ka EASA spēj uzturēt visaugstāko aviācijas uzraudzības un vides aizsardzības līmeni Eiropā. EASA valde apvieno pārstāvjus no EASA dalībvalstīm un Eiropas Komisijas. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI