Šogad "Climathon" fokusā ir "Copernicus" Zemes novērošanas satelītu dati ar mērķi aktualizēt to plašās pielietojuma iespējas, tajā skaitā klimata pārmaiņu novērošanai un uzraudzībai.
No Latvijas Vides Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centra (LVĢMC) pārstāvji pasākumā piedalīsies ar divām prezentācijām.
Svetlana Aņiskeviča, LVĢMC Klimata un metodiskās nodaļas vadītāja prezentēs Klimatisko datu analīzes pamatprincipus - kādas prasības ir pret datu rindām, kas ir references un normas periodi, kā tiek noteikti klimatiskie ekstrēmi u.c.
Valters Žeižis, LVĢMC Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas okeanologs un Andrejs Zubaničs, LVĢMC Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas hidrologs prezentēs Satelītu novērojumu izmantošanas piemērus Latvijā - kā novērojumu, analīzes un klimatiskās informācijas ieguves nolūkā līdz šim Latvijā izmantoti satelītu novērojumu dati.
"Copernicus" ir lielākā Zemes novērošanas programma pasaulē, kuras ietvaros ir izveidota "Sentinel" satelītu flote. Tā nodrošina brīvpieejas optiskos, radara datus un aktuālu informāciju par sauszemes, saldūdeņu, jūras un okeānu ekosistēmām. Tai ir plašs pielietojums, tostarp klimata pārmaiņu novērošanai un novēršanai. "Copernicus" satelītu dati būs pieejami "Copernicus Climathon 2017 Riga" dalībniekiem. Tos būs iespējams izmantot savu ideju un jauninājumu izstrādei.
Plašāka infomācija par pasākumu šeit: https://climathon.climate-kic.org/riga un http://www.videsinstituts.lv/en/copernicus-climathon-2017-riga-1/about-copernicus-climathon