Satversmē noteikts, ka ikvienam ir tiesības uz īpašumu, bet to nedrīkst izmantot pretēji sabiedrības interesēm. Īpašums var būt gan privāts, gan valsts, gan pašvaldības,…
Izvairīšanās no pienākuma uzturēt bērnu Krimināllikuma izpratnē ir tāds pats noziegums kā citi tajā minētie nodarījumi, piemēram, zādzība, krāpšana, miesas…
LV portālam: Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas virsprokurors INGEMĀRS MASAĻSKIS, Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas prokurors ALEKSANDRS VIŠŅAKOVS un Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors MĀRIS LEJA.
LV portālam: ANITA RODIŅA, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekāne
Latvijas pilsoņi ceļo, attīsta uzņēmējdarbību, kā arī veido attiecības un ģimeni ārpus Latvijas teritorijas. Dzīvojot citā valstī, pastāv iespēja nonākt strīda situācijās…
“Piespiedu darba kā soda mērķis ir aizsargāt sabiedrības drošību, atjaunot taisnīgumu, sodīt vainīgo personu, resocializēt un panākt, lai notiesātais pildītu likumus…
2021. gada 25. novembrī Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja E-lietas koplietošanas risinājumu platformas likumprojektu, kas paredz nodrošināt efektīvu pārvaldības…
“Jau divos gadījumos esmu iesniedzis prokurora protestu, jo Latvijas normatīvos aktus un tajos paredzētās sankcijas nevar attiecināt uz citas valsts jurisdikciju. Respektīvi,…
LV portālam: ALEKSANDRS VOINO, Latvijas Republikas Prokuratūras Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurora vietnieks
Šobrīd kriminālprocesa reģistrs Kriminālprocesa likumā vairs nav paredzēts. Pirms likuma grozījumiem cietušais reģistrā varēja iepazīties ar visu būtisko informāciju…
Informācija par tiesas sēžu norises laiku ir publiska. Jebkurš no mums tīmekļvietnē “manas.tiesas.lv” var iepazīties ar tiesas sēžu kalendāru. Kā šāds…
“Apsūdzība ir kriminālprocesuāls jēdziens. Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu apsūdzība saistāma ar personas saukšanu pie kriminālatbildības,” stāsta Rīgas…
2022. gada 1. janvārī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, ar kuriem paredzēts aizsākt nepilngadīgo kriminālatbildības reformu. Turpmāk nepilngadīgai personai Krimināllikumā…
Arī sodāmības dzēšana vai noņemšana saskaņā ar likumu ir šķērslis, lai cilvēks varētu turpmāk dzīvē pretendēt uz noteiktiem amatiem. Ar nodomu izdarīta…
Saeimas Juridiskajai komisijai nodoti grozījumi Krimināllikumā, kas, pilnveidojot kriminālsodu sistēmu, paredz probācijas uzraudzību noteikt kā pamatsodu. LV portāls skaidro, ko…
Cilvēki melo diezgan bieži, turklāt dažādās situācijās un dažādu iemeslu dēļ. Juridiski nozīmīgās situācijās ir svarīgi noskaidrot, vai cilvēks ir sniedzis patiesu vai…
Likuma “Par tiesu varu” 89. pantā ir noteikts: tiesnesim ir pienākums pastāvīgi papildināt savas zināšanas visas tiesneša karjeras laikā. Lai to nodrošinātu,…