Satversmē noteikts, ka ikvienam ir tiesības uz īpašumu, bet to nedrīkst izmantot pretēji sabiedrības interesēm. Īpašums var būt gan privāts, gan valsts, gan pašvaldības,…
Tiesību aktos ir paredzēts sods par transportlīdzekļa piedalīšanos satiksmē bez obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas jeb OCTA, kas…
Latvijas pilsoņi ceļo, attīsta uzņēmējdarbību, kā arī veido attiecības un ģimeni ārpus Latvijas teritorijas. Dzīvojot citā valstī, pastāv iespēja nonākt strīda situācijās…
“Jau divos gadījumos esmu iesniedzis prokurora protestu, jo Latvijas normatīvos aktus un tajos paredzētās sankcijas nevar attiecināt uz citas valsts jurisdikciju. Respektīvi,…
LV portālam: INGA PUTRA, Zemgales apgabaltiesas tiesnese; GINTS BĒRZIŅŠ, Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļas prokurors; MĀRĪTE ZIEMELE, Valsts policijas Koordinācijas un kontroles pārvaldes Dienestu koordinācijas biroja priekšniece.
Šobrīd kriminālprocesa reģistrs Kriminālprocesa likumā vairs nav paredzēts. Pirms likuma grozījumiem cietušais reģistrā varēja iepazīties ar visu būtisko informāciju…
2022. gada 1. janvārī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, ar kuriem paredzēts aizsākt nepilngadīgo kriminālatbildības reformu. Turpmāk nepilngadīgai personai Krimināllikumā…
2022. gada 1. janvārī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas kriminālsodu “piespiedu darbs” aizstāj ar kriminālsodu “sabiedriskais darbs”. Atbilstoši…
“Personu un valsts tiesību aizsardzības departamentam ir ļoti plaša darbības joma. Domāju, nav bijusi tāda tiesību nozare, ar kuru darba gaitā nebūtu bijis saskarsmes,”…
Rīgas apgabaltiesai 20. janvārī tika iesniegts prokurora protests par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu, ar kuru personai, kura iznomāja Latvijā radītā…
No 2024. gada 1. jūlija laulības noslēgšanai vairs nebūs nepieciešama liecinieku klātbūtne. Līdz ar to divu pilngadīgu liecinieku klātbūtne laulību reģistrēšanā…
LV portāls publikācijas pirmajā daļā sīkāk aprakstīja liecību un eksperta vai revidenta atzinumu kā pierādījuma veidu, bet otrajā daļā – kompetentās institūcijas…
Šodien stājas spēkā grozījumi Prokuratūras likumā, kas pilnveido ģenerālprokurora amata kandidātu atlases procesu un nodrošina lielāku atklātumu. Nav šaubu,…
11. jūlijā noslēgsies pašreizējā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera pilnvaru termiņš. Ņemot vērā grozījumus Prokuratūras likumā un grozījumus likumā “Par…
Kriminālprocesā ir tādi pierādījumu veidi kā liecība, eksperta vai revidenta atzinums, kompetentās institūcijas atzinums, lietiskais pierādījums, dokuments, elektroniskie pierādījumi,…
Ņemot vērā, ka sabiedrībā pēdējā laikā gan reālajā, gan virtuālajā vidē novērojams agresīvas uzvedības, draudu un neiecietības pieaugums, kas apdraud sabiedrisko kārtību…
17. jūlijā Rīgas Juridiskajā augstskolā norisinājās Tieslietu ministrijas (TM) organizēta diskusija, lai kliedētu mītus un veicinātu sabiedrības un biznesa vides dalībnieku…
Lai gan Kristīnes Misānes lieta nonāca sabiedrības uzmanības epicentrā 2019. gada nogalē, tai ir krietni ilgāka vēsture. Latvijas tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā…