SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Elīna Gulbe
LV portāls
Aiga Dambe
LV portāls
26. jūlijā, 2017
7
7

Kam pienākas atlaides sabiedriskajā transportā

Publicēts pirms 6 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Jūlijā spēkā stājās jauni Ministru kabineta noteikumi, kuri nosaka braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā pilsētas un reģionālās nozīmes maršrutos. Tajos iekļauta jauna atlaižu saņēmēju kategorija – daudzbērnu ģimeņu locekļi.

MK noteikumos Nr. 371 "Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi" nosauktas septiņas sabiedriskā transporta pasažieru kategorijas, kurām pienākas dažāda apjoma atlaides. Tādi ir:

 • pirmsskolas vecuma bērni (saskaņā ar Vispārējās izglītības likumu nav uzsākuši pamatizglītības apguvi);
 • personas ar I vai II grupas invaliditāti, kā arī personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un personas, kas pavada personu ar I grupas invaliditāti vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti;
 • bāreņi un bez vecāku gādības palikuši bērni, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai;
 • politiski represētas personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki;
 • ārpus pilsētas teritorijas dzīvojoši vispārējās pamatizglītības iestādēs (1.–9. klase) izglītojamie;
 • ārpus pilsētas teritorijas dzīvojoši vispārējās vidējās izglītības iestādēs (klātienes 10.–12. klase) izglītojamie;
 • daudzbērnu ģimenes locekļi, kas izmanto valsts īstenoto atbalsta programmu "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"".

Braukšanas maksas atvieglojumu apjoms variē no 25% līdz 100% atkarībā no braucēja sociālā statusa un izmantotā sabiedriskā transporta maršruta. Lai saņemtu attiecīgo atlaidi, nepieciešams uzrādīt kategorijai atbilstošu dokumentu:

 • invaliditātes gadījumā – invaliditātes apliecību;
 • bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem – apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai;
 • politiski represētām personām – politiski represētās personas apliecību;
 • nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem – nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecību;
 • daudzbērnu ģimenes locekļiem – personu apliecinošu dokumentu un Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte".

Savukārt skolēniem, kuriem paredzēti braukšanas maksas atvieglojumi, biļete jāiegādājas par pilnu maksu, bet izdevumi noteiktajā apjomā viņiem tiks segti no pašvaldības budžeta.

Jaunizstrādātie noteikumi arī paredz, ka Satiksmes ministrijai (Autotransporta direkcijai) līdz 2019. gada 31. decembrim jānosaka MK noteikumos minēto kategoriju pasažieru elektroniskās identifikācijas risinājums un identifikācijas līdzeklis, kas tiktu ieviests līdz 2021. gada 1. janvārim. Iepriekš spēkā esošie normatīvie akti paredzēja tādu ieviešanu jau līdz šī gada jūlijam.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU