SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
19. aprīlī, 2017
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: E-vide
1
1

Atvieglo ātrdarbīga elektronisko sakaru tīkla ierīkošanu

Stājas spēkā 19.04.2017.
Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Šodien, 19. aprīlī, stājas spēkā Ātrdarbīga elektronisko sakaru tīkla likums. Tas turpmāk regulēs publiskā elektronisko sakaru tīkla, kas galalietotājam spēj nodrošināt interneta pakalpojumus ar datu pārraides ātrumu vismaz 30 Mb/s, būvniecību un ierīkošanu.

Jaunais likums izstrādāts ar mērķi atvieglot un stimulēt sadarbības procesu ātrdarbīgu elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā, kā arī veicināt pašreizējās fiziskās infrastruktūras koplietošanu nolūkā samazināt izmaksas. Tas nosaka elektronisko sakaru komersanta un tīkla operatora tiesības un pienākumus attiecībā uz informācijas pieprasīšanu par fizisko infrastruktūru un būvdarbiem, fiziskās infrastruktūras koplietošanu, piekļuvi fiziskajai infrastruktūrai, kā arī tiesības un pienākumus attiecībā uz būvdarbu koordinēšanu jeb sadarbību, kopīgi veicot būvdarbus. Tāpat likumā noteiktas arī elektronisko sakaru komersanta, dzīvojamās mājas vai publiskās ēkas īpašnieka tiesības un pienākumi, kas saistīti ar ēkas iekšējās fiziskās infrastruktūras lietošanu un tiesībām ierīkot tajā iekšējo fizisko infrastruktūru, lai galalietotājam ēkā nodrošinātu ātrdarbīgu elektronisko sakaru tīklu.

Regulējums paredz zināmus ierobežojumus privāttiesību autonomijas un līgumu slēgšanas brīvības principam, piemēram, nosakot, ka tīklu operatoram ir pienākums apmierināt elektronisko sakaru komersanta pieprasījumus par piekļuvi infrastruktūrai elektronisko sakaru tīklu būvniecībai, ievērojot likumā noteiktos savstarpējās vienošanās nosacījumus. Savukārt normatīvā akta 10. pants paredz, ka domstarpību gadījumā elektronisko sakaru komersantam, tīkla operatoram, dzīvojamās vai nedzīvojamās ēkas īpašniekam ir tiesības vērsties Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, kā arī tiesā vai šķīrējtiesā.

Tomēr jāņem vērā, ka jaunais likums nav saistošs daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem un daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopīpašniekiem. Uz tiem arī turpmāk attieksies Civillikuma un Elektronisko sakaru likuma tiesiskajā regulējumā paredzētie līgumu slēgšanas brīvības principi, un jautājumi, kas saistīti ar piekļuvi ēkas iekšējai infrastruktūrai, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem vai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopīpašniekiem būs jāizlemj kārtībā, kas nostiprināta līdz šim spēkā esošajos normatīvajos aktos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU