Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz atvaļinājumu pēc sešiem darba mēnešiem

J
jautā:
05. jūlijā, 2016
Ilze

Esmu nostrādājusi jaunajā darbavietā 3 m un 14 dienas, vai es varu izņemt atvaļinājuma 14 dienas, ja nav nostrādāti 6 mēn.? Man ir 3 g.v. bērns.

A
atbild:
06. jūlijā, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba likuma 150. pants noteic, ka darbinieks var prasīt ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma piešķiršanu par pirmo darba gadu, ja viņš pie darba devēja ir nepārtraukti strādājis ne mazāk kā sešus mēnešus.

Darba devējam, ja darbinieks to lūdz, ir pienākums tad atvaļinājumu piešķirt pilnā apmērā (4 kalendāra nedēļas). Atvaļinājumu var sadalīt arī daļās, un viena no atvaļinājuma daļām nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām

Tiesības doties apmaksātā atvaļinājumā ātrāk par 6 mēnešiem, kopš strādāts uzņēmumā, Darba likums paredz vienīgi sievietēm grūtniecēm.