Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Komandējuma ilgumu nosaka vadītājs

J
jautā:
01. aprīlī, 2016
Laima

Labdien! Mācību komandējums iekrīt no 11.04.2016.-12.04.2016., bet darbinieki izbrauks jau 10.04.2016. (svētdien). Vai svētdiena arī būtu jāapmaksā?

A
atbild:
12. aprīlī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Komandējumu ar rakstisku rīkojumu apstiprina uzņēmuma (iestādes) vadītājs, nosakot komandējuma ilgumu.

Atbilstoši tam tiek atlīdzināti izdevumi (dienas nauda u.c.), kā tas noteikts Ministru kabineta noteikumos Nr. 969 „Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi”.

Noteikumos paredzēts: ja darbinieks ar institūcijas vadītāja atļauju savā pastāvīgajā darba (dienesta) vietā atgriežas no komandējuma vietas pēc komandējumam noteiktā laika vai uz komandējuma vietu dodas pirms komandējumam noteiktā laika (piemēram, pavada komandējuma vietā atpūtas, svētku dienas un (vai) atvaļinājuma dienas), viņam saskaņā ar šo noteikumu 8.2.1. apakšpunktu atlīdzina ceļa (transporta) izdevumus.

Noteikumi neparedz, ka tiem, kas devušies komandējumā pirms komandējumam noteiktā laika, būtu jāmaksā dienas nauda arī par šīm iepriekšējām dienām.