Lasīšanai: 1 minūte

Grūtniece drīkst prasīt atvaļinājumu neatkarīgi no nostrādātā laika

J
jautā:
23. februārī, 2016
Sabīne

Labdien! Esmu grūtniece, maija beigās jādodas dekrētā. Darba attiecībās esmu stājusies 2015.gada novembrī. Vai man pienākas apmaksātais ikgadējais atvaļinājums?

A
atbild:
03. martā, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, pienākas. Darba likuma 150.pantā ir noteikts, ka sievietei pēc viņas pieprasījuma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pilnā apmērā piešķir pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā (pirms bērna kopšanas atvaļinājuma) neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja.

Jāņem vērā, ka avansā izmantota atvaļinājuma daļa gadījumā, ja pēc bērna kopšanas atvaļinājuma izlemsiet darba attiecības neturpināt, būs darba devējam jāatmaksā.