Atvaļinājums pirms BKA

J
jautā:
09. februārī, 2016
Kristīne

Labdien. Pašlaik esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, tā kā esmu otrā bērniņa gaidībās, darbā atgriezties nevajadzēs, jo sāksies dekrēts, pēc kura uzreiz došos otrā bērna kopšanas atvaļinājumā uz 1,5 gadu. Jautājums, kas notiks ar neizmantotajām atvaļinājumu dienām, ja darbavietā atgriezīšos tikai 2018.gada februārī? Vai tās dzēsīsies vai varēšu izmantot, kad atgriezīšos darbā?

A
atbild:
18. februārī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu jautājumā trūkst informācijas par to, vai esat izmantojusi ikgadējo atvaļinājumu, pirms devāties BKA ar pirmo bērnu. Ja šis atvaļinājums ir izmantots, tad ikgadējais atvaļinājums Jums šobrīd nepienākas, jo par laiku, kad esat izmantojusi  BKA, darba devējam ikgadējais atvaļinājums Jums nav jāpiešķir.

Ja atvaļinājums pirms devāties BKA ar pirmo bērnu nav izmantots, tad Jūs to varat izmantot uzreiz pēc pēcdzemdību atvaļinājuma – pirms sākat izmantot otro BKA. Darba likuma 150.panta ceturtā daļa Jums dod šādas tiesības.