Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikuma termiņš, ja darbinieks saslimis

J
jautā:
08. jūlijā, 2015
Laima

Labdien! Vai drīkst atbrīvot darbinieku, ja darba devējs un darbinieks vienojušies pēc 114.panta, ka pēdējā darba diena būs 30.jūnijs. Vienošanās noslēgta 15.jūnijā, bet 26.jūnijā darbinieks paziņoja, ka paņēmis slimības lapu. Vai darba devējs, pamatojoties uz vienošanos, tomēr drīkst atbrīvot darbinieku ar 30.jūniju?

A
atbild:
15. jūlijā, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja puses ir vienojušās par darba attiecību izbeigšanu, taču darbinieks ir pēc šīs vienošanās saslimis un par to informējis darba devēju, tad darba devējam ir saistošs Darba likuma 100.panta pirmā daļā noteiktais: pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.

Tādējādi darbinieku viņa slimības laikā no darba atbrīvot nedrīkst.