Labdien! Ko nozīme frāze tiesas sprieduma rezultatīvā daļā par izsoles akta apstiprināšanu „dzēst zemesgrāmatas nodalījumā uz nekustamo īpašumu ierakstītās parādu saistības”? Dzīvoklim ir iepriekšējā īpašnieka parāds par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem, kurš nav ierakstīts zemesgrāmatā. Vai tas nozīmē, ka jaunais dzīvokļa īpašnieks ieguva izsolē dzīvokli bez parādiem un viņam nav saistoši iepriekšējā īpašnieka parādi par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem? Vai frāze attiecas uz kādiem citiem parādiem, bet minētos parādus viņam joprojām jāmaksā? Kā pareizi pielietot Civillikuma 1260., 1261., 1268.p. attiecībā uz dzīvokļa īpašuma parādiem, t.sk. dzīvoklim, kuri ir iegādāti: a) izsolē; b) pirkuma līguma pamatā?
Atbilstoši Civilprocesa likuma 613.pantam, apmierinot pieteikumu, tiesa var pieņemt lēmumu par visu zemesgrāmatā uz šo īpašumu ierakstīto parādu saistību dzēšanu, par kurām ieguvējs nav tieši paziņojis, ka uzņemas tās uz sevi.
Uz jauno īpašnieku neattiecas iepriekšējā īpašnieka parāds par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem. Atbilstoši CL 1270.pantam reālnastas nodibina ar likumu, līgumu vai testamentu. Civillikuma 1260.,1261.,1268.pantā minētā reālnasta nav iepriekšējā īpašnieka dzīvokļa parāds par komunālajiem un apsaimniekošanas maksājumiem, tā neattiecas uz dzīvokļa īpašuma parādiem, tāpēc šīs normas nevar attiecināt uz konkrēto situāciju. Parāds netiek sasaistīts ar dzīvokļa īpašumu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!