Lasīšanai: 1 minūte

Pārbaudes laikā var lūgt paternitātes atvaļinājumu

J
jautā:
23. aprīlī, 2015
Ilze

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai paternitātes atvaļinājums (saskaņā ar Darba likuma 155.panta 1.punktu) pienākas tēvam arī pārbaudes laikā? Vīrs sāka strādāt citā darbavietā, pārbaudes laiks 3 mēneši. Kad piedzims bērniņš, pārbaudes laiks vēl nebūs beidzies. Liels paldies jau iepriekš!

A
atbild:
11. maijā, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, tēvam ir tiesības izmantot paternitātes atvaļinājumu arī pārbaudes laikā. Tādā gadījumā šīs 10 dienas netiks ieskaitītas kopējā pārbaudes laika termiņā. Atbilstoši Darba likuma 46.panta otrajai daļai pārbaudes  termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku un citu laiku, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ.

Paternitātes atvaļinājums šajā gadījumā ir kvalificējams kā attaisnojošs iemesls.