Lasīšanai: 1 minūte

Nosakot trūcīgā statusu kā ienākumu ņem vērā arī uzturlīdzekļus

J
jautā:
24. martā, 2015
Līga

Piedodiet, neprecīzi uzrakstīju iepriekšējo jautājumu. Runa ir par trūcīgā statusa noteikšanu. Vai aprēķinot ienākumus, skaita arī uzturlīdzekļus, ko maksā valsts?

A
atbild:
26. martā, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nosacījumi ienākumu un materiālā stāvokļa novērtēšanai, lai piešķirtu trūcīgā statusu, paredz ņemt vērā ienākumus:

  • no algota darba;
  • valsts sociālās apdrošināšanas pabalstus,
  • atlīdzības un pensijas (ieskaitot piemaksu pie pensijas),
  • valsts sociālos pabalstus, stipendijas,
  • kompensācijas,
  • uzturlīdzekļus,
  • atsevišķi dzīvojoša laulātā vai bērna vecāka sniegto materiālo atbalstu.

Ienākums ir gan uzturlīdzekļi, ko maksā otrs vecāks, gan valsts maksātie.