Lasīšanai: 1 minūte

Pilnvara medicīnas iestādēm, ja personas dzīvo nereģistrētās partnerattiecībās

J
jautā:
12. martā, 2015
Inta

Labdien! Dzīvoju civillaulībā. Vai pastāv iespēja izdot pilnvaru vai kādā citā veidā noteikt, ka, piemēram, manas smagas slimības gadījumā manam civilvīram ir tiesības saņemt informāciju par manu veselības stāvokli, pieņemt lēmumu par turpmāko ārstēšanu, apmeklēt mani reanimācijā u.tml.? Paldies!

A
atbild:
20. martā, 2015
Latvijas Notariāts
Dagne Rušeniece, zvērināta notāra palīdze

Jau pašlaik ir iespējams izdot pilnvaru, kurā ir noteikts, ka personai, ar kuru dzīvojat kopā, ir tiesības saņemt no ārstniecības iestādēm informāciju par Jūsu veselības stāvokli. Saskaņā ar Pacientu tiesību likuma 7.pantu arī pacienta pilnvarotā persona ir tiesīga pieņemt lēmumu par ārstniecību vai atteikšanos no tās.

Tātad, ja pilnvarā kā uzticētais uzdevums būs norādīts pārstāvība ārstniecības iestādē un nepieciešamības gadījumā arī tiesības pieņemt lēmumu par ārstniecību vai atteikšanos no tās, tad Jūsu pilnvarnieks to varēs arī izdarīt.