Lasīšanai: 1 minūte

Ja Vācijā pazaudēta pase

J
jautā:
06. martā, 2015
Samanta

Labdien, Latvijā esmu reģistrēta kā dzīvojoša Vācijā, bet šodien sapratu, ka esmu nozaudējusi pasi, kas tika taisīta vēl Latvijā, ko man vajadzētu darīt? Kur griezties pēc palīdzības vispirms? Liels paldies.

A
atbild:
09. martā, 2015
Laura Studente
LV portālam

Ja, uzturoties ārpus Latvijas, tiek nozaudēta Latvijas pilsoņa pase, tad, lai to atjaunotu, jādodas uz Latvijas vēstniecību vai konsulāro pārstāvniecību attiecīgajā valstī.

Vācijā ir Latvijas vēstniecība un septiņas konsulārās pārstāvniecības. Ārlietu ministrijas mājaslapā ir pieejama karte, kur norādītas to adreses, tāpēc varat izvēlēties tuvāko. Karte atrodama šeit.