Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Uzturdošanas pienākums ir tēvam, kas ierakstīts dzimšanas apliecībā

J
jautā:
09. februārī, 2015
Liene

Labdien! Ir šāda situācija. Bērnam dzimšanas apliecībā nav bioloģiskā tēva uzvārds, bet cita vīrieša. Vai var pieprasīt uzturlīdzekļus bioloģiskajam tēvam?

A
atbild:
11. februārī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Kamēr bioloģiskajam bērna tēvam nav noteikta paternitāte un viņš netiek ierakstīts bērna dzimšanas apliecībā, piedzīt alimentus tiesas ceļā no viņa nevar. Pašreizējā situācijā bērna juridiskais tēvs ir cits vīrietis un uz viņu gulstas pienākums gādāt par bērna uzturu.