TĒMA: Atkritumi

Sadzīves atkritumu konteineru izvietošana

J
jautā:
16. jūnijā, 2011
Nandita Kirejeva

Labdien, vai ir konkrēti MK noteikumi, kas nosaka atkritumu konteineru novietošanu dzīvojamo māju (logu) tuvumā? Man zināms, ka tos var novietot 10 m attālumā no loga. Vai tā ir? Vai tādi noteikumi ir saistoši visām pašvaldībām, ja pašvaldības atkritumu apsaimniekošanas noteikumi neregulē konteineru novietošanu?

A
atbild:
21. jūnijā, 2011
Rīgas dome
Askolds Kļaviņš, Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšnieks

Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumiem

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldē saņemta Jūsu vēstule ar lūgumu precizēt Ministru kabineta noteikumus, kas regulē sadzīves atkritumu apsaimniekošanu pašvaldībās.

Informējam, ka saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 8. panta pirmās daļas trešo punktu pašvaldība izdod saistošos noteikumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu savā administratīvajā teritorijā, nosakot šīs teritorijas dalījumu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonās, prasības atkritumu savākšanai, arī minimālajam sadzīves atkritumu savākšanas biežumam, pārvadāšanai, pārkraušanai un uzglabāšanai, kā arī kārtību, kādā veicami maksājumi par šo atkritumu apsaimniekošanu.

Rīgas pašvaldībā sadzīves atkritumu tvertņu novietošana noteikta Rīgas domes 20.12.2005. saistošo noteikumu Nr.34 „Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” 339. apakšpunktā:
 „Atkritumu tvertņu novietnes izvieto ne tuvāk par 10 m līdz daudzdzīvokļu mājas fasādei ar logiem un ne tālāk par 100 m līdz visattālākajai ieejai mājā vai publiskā ēkā.”