Lasīšanai: 1 minūte

Papildu apmaksātās brīvdienas nav izmantojamas citā laikā

J
jautā:
20. augustā, 2014
Ligita

Gan Atlīdzības likumā, gan koplīgumā ir teikts, ka sakarā ar laulībām piešķir 3 brīvas dienas. Laulības reģistrācija notika ikgadējā atvaļinājuma laikā. Vai šajā gadījumā brīvās dienas var izmantot pēc atvaļinājuma?

A
atbild:
23. septembrī, 2014
Finanšu ministrija
Laila Ruškule, Sabiedriskā sektorā nodarbināto atlīdzības politikas nodaļas vadītāja

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 3.panta ceturtās daļas 3.apakšpunkts paredz, ka valsts vai pašvaldības institūcija tai piešķirto finanšu līdzekļu ietvaros iekšējos normatīvajos aktos, pašvaldības saistošajos noteikumos, darba koplīgumos vai darba līgumos amatpersonām (darbiniekiem) var paredzēt ne vairāk kā trīs apmaksātas brīvdienas sakarā ar stāšanos laulībā.

Šīs brīvdienas ir iezīmētas likumā ar konkrētu mērķi, un līdz ar to šīs apmaksātās brīvdienas nav pamata izmantot citā laikā.