Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Pabalsts sakarā ar bērna piedzimšanu Rīgā

J
jautā:
07. augustā, 2014
inese

Labdien, sakiet, lūdzu, Rīgas pašvaldību pabalsts par bērnu reģistrēšanu Rīgā. Cik lieli ir par otro bērnu?

A
atbild:
12. augustā, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.147 „Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu” paredz vienreizēja pabalsta ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu piešķiršanu, lai sniegtu atbalstu jaundzimušā vajadzību nodrošināšanai. Pabalsta apmērs ir 150 eiro par katru jaundzimušo bērnu.

Tiesības saņemt pabalstu ir Latvijas Republikas pilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem, kuriem piešķirts personas kods un deklarētā pamata dzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas ir Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā. Pabalstu piešķir vienam no jaundzimušā vecākiem.

Vairāk informācijas Rīgas domes Labklājības departamenta sagatavotajā infografikā „Par vienreizēju pabalstu sakarā ar bērna piedzimšanu”.