E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 4789
Lasīšanai: 3 minūtes

Administratora atlīdzība par saistību dzēšanas plāna projekta izstrādi

Publicēts pirms 8 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. jūlijā, 2014
BIRUTA AIZBALTE

Cik jāmaksā administratoram par saistību dzēšanas plāna uzrakstīšanu? Mana administratore pieprasīja 100 eiro.

A
atbild:
08. augustā, 2014
Maksātnespējas administrācija
Ervīns Ābele, direktors

Atbilstoši Maksātnespējas likuma 154.panta pirmajai daļai fiziskās personas saistību dzēšanas plānu sastāda parādnieks bankrota procedūras laikā.

Maksātnespējas administrācija norāda, ka vispārīgi Maksātnespējas likumā noteiktie parādnieka pienākumi fiziskās personas maksātnespējas procesā fiziskajai personai jāpilda personīgi, taču saskaņā ar Maksātnespējas likuma 137.panta 13.punktu parādnieks var lūgt saistību dzēšanas plāna projektu izstrādāt administratoram. Vienlaikus minētais neliedz parādniekam vērsties pie citiem juridiskās palīdzības sniedzējiem un lūgt konsultāciju par saistību dzēšanas plāna izstrādi.

Maksātnespējas likumā nav noteikts konkrēts atlīdzības apmērs administratoram par saistību dzēšanas plāna projekta izstrādi, taču atbilstoši Maksātnespējas likuma 171.panta trešajai daļai par fiziskās personas saistību dzēšanas plāna projekta izstrādi bankrota procedūrā administrators saņem atlīdzību, kas nepārsniedz samaksu par valstī nodrošinātās juridiskās palīdzības – juridiskās konsultācijas – sniegšanu.

Ievērojot minēto, administrators ir tiesīgs par saistību dzēšanas plāna projekta izstrādi pieprasīt Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumos Nr.1493 „Noteikumi par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības apjomu, samaksas apmēru, atlīdzināmajiem izdevumiem un to izmaksas kārtību” (turpmāk – Ministru kabineta noteikumi Nr.1493) noteikto atlīdzību.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.1493 9.1.apakšpunktam juridiskās palīdzības sniedzējam par juridisko palīdzību vienai personai civillietā, administratīvajā lietā un pārrobežu strīda lietā valsts maksā par sniegtu juridisko konsultāciju – 19,21 eiro stundā. Pamatojoties uz iepriekš norādīto, fiziskās personas maksātnespējas procesa administrators ir tiesīgs pieprasīt 100 eiro lielu atlīdzību, ja minētā summa ir pamatota ar Ministru kabineta noteikumos Nr.1493 norādīto samaksas apmēru par juridiskas konsultācijas sniegšanu.

Ja personai nav iespēju samaksāt par juridiskajiem pakalpojumiem un persona pati nespēj izstrādāt saistību dzēšanas plāna projektu, tai ir iespēja vērsties pēc palīdzības Juridiskās palīdzības administrācijā.

Informējam, ka oficiālu tiesību normu iztulkojumu var sniegt tikai likumdevējs vai tā īpaši pilnvarota institūcija, savukārt normatīvie tiesību akti Maksātnespējas administrācijai šādas tiesības neparedz. Šajā vēstulē sniegtā tiesību normu interpretācija ir informatīva, un tai piemīt vienīgi ieteikuma raksturs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU