TĒMA: Nodokļi

Nosacījumi par nomas maksu, NĪN attiecināmi uz zemes jaunieguvēju

J
jautā:
21. maijā, 2014
Irena

Dzīvojamā māja atrodas uz zemes gabala, kuru savā laika atguva likuma "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" bijušā zemes gabala īpašnieka mantinieks N. Pēc viņa nāves šo zemes gabalu mantoja laulātais, kurš savukārt to ar testamentu novēlēja svešai personai S., kura savukārt to atsavināja uz dāvinājuma līguma pamata personai Z. Vai uz šo zemes gabala jaunieguvēju attiecināmi likuma "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" 12.1. nosacījumi (zemes nomas maksa 6% un NĪN kompensācija), jo viņš nav minētā likuma subjekts?

A
atbild:
26. maijā, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Valsts zemes dienestā norāda, ka uz zemes gabala jaunieguvēju ir attiecināmi likuma "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" 12.1. panta nosacījumi par nomas maksas apmēru un kompensāciju par nekustamā īpašuma nodokli. Sekojoši, ēkas un zemes īpašnieki nomas maksas apmēru var noteikt, savstarpēji vienojoties vai, ja puses nevar vienoties, tad zemes nomas maksu (6% no zemes kadastrālās vērtības) nosaka iepriekš minētā likuma 12.1.panta nosacījumi.