Lasīšanai: 1 minūte

Balkona ārējās konstrukcijas ir kopīpašuma daļa

J
jautā:
08. maijā, 2014
Linda Kravale

Kurš normatīvais akts regulē to, kurš ir atbildīgs par balkonu/lodžiju/ terases remontu? Apsaimniekotājs, ja tas iekasē apsaimniekošanas maksu par ārējo platību, vai īpašnieks?

A
atbild:
26. maijā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Dzīvokļa īpašuma likuma 4.pants „Kopīpašumā esošā daļa” cita starpā nosaka - kopīpašumā esošajā daļā ietilpst dzīvojamās mājas un tās ārtelpu (galeriju, balkonu, lodžiju, terašu) ārējās norobežojošās konstrukcijas.

Tātad par balkona vai lodžijas ārējo (fasādes) daļu un nesošajām konstrukcijām, kas ir kopīpašuma daļa, atbild apsaimniekotājs, bet, piemēram, par balkona vai lodžijas grīdas segumu – dzīvokļa īpašnieks.