E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 3559
Lasīšanai: 2 minūtes

Sociālais statuss neierobežo maksātnespējas procesa uzsākšanu

Publicēts pirms 11 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. janvārī, 2014
vijada

Vai sniedzot maksātnespējas pieteikumu fiziskai personai, ir kāda nozīme trūcīgas ģimenes statusam? Vai iesniegt pieteikumu var bezdarbnieks, kuram ir vienreizējā summa administratora atlīdzībai un valsts nodevai?

A
atbild:
22. janvārī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Maksātnespējas likums neparedz ierobežojumus noteiktām fizisko personu sociālām kategorijām, kuru ietvaros uzsākt fiziskas personas maksātnespējas procesu nebūtu iespējams. Tātad ne trūcīgas personas, ne bezdarbnieka, ne kāds cits statuss nav šķērslis.

Likumā norādīts, ka fiziskas personas maksātnespējas pieteikumu ir tiesīga iesniegt jebkura fiziska persona, kas Maksātnespējas likuma 127.panta izpratnē pēdējo sešu mēnešu laikā ir bijusi Latvijas Republikas nodokļu maksātājs un kurai ir finansiālas grūtības – nav iespēju nokārtot parādsaistības, kam jau iestājies izpildes termiņš.

Likums nekonkretizē, ka cilvēkam jābūt, piemēram, iedzīvotāju ienākuma nodokļa, sociālā nodokļa vai nekustamā īpašuma nodokļa maksātājam. Tādējādi, lemjot jautājumu par fiziskās personas maksātnespējas procesa pieteikuma pieņemšanu, tiesnesim jāpārbauda, vai persona atbilst likuma "Par nodokļiem un nodevām" 14.pantā norādītajiem nodokļu maksātāja kritērijiem.

Nodokļu maksātāja statusu apliecina attiecīga Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par to, ka konkrēta  persona ir reģistrēta nodokļu maksātāju reģistrā.

Juriste Solvita Cīrule, komentējot situāciju piebilst: „Uzsākot fiziskas personas maksātnespējas procesu, jāņem vērā, ka parādniekam ir likumā noteikts pienākums maksātnespējas laikā gūt ienākumus.”

Par veicamajām darbībām maksātnespējas pieteikuma iesniegšanai vairāk lasiet pievienotajā LV portāla skaidrojumā „Fiziskas personas maksātnespēja. Procesa uzsākšana”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 146 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas