Lasīšanai: 1 minūte

Slimības laiku pārbaudes laika periodā neietver

J
jautā:
14. janvārī, 2014
Arta Krastiņa

Labdien! Mana situācija ir tāda. Esmu pieņemta darbā uz pārbaudes laiku, bet sakarā ar bērna slimošanu man 2 ned. ir slimības lapa. Sāku raizēties par to, ka mani neatlaiž. Vai darba devējam, ņemot vērā situāciju, ir tiesības mani atlaist no darba?

A
atbild:
15. janvārī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba līgums ir noslēgts, darba devējam nav tiesību darbinieku pārbaudes laikā atbrīvot no darba slimības (t.sk. bērna slimības ) dēļ.

Darba likuma 46.panta 2.daļa nosaka, ka slimības laiks, par kuru darbinieks šajā gadījumā iesniedz darba nespējas lapu B, netiek ietverts noteiktajā pārbaudes laikā. Tas nozīmē, ka pārbaudes laiks par slimības periodu tiek pagarināts.