Vecāku pabalstu izmanto strādājošs bērna tēvs. Māte ir darba attiecībās, saņēma maternitātes pabalstu, atrodas BKA. Kāds ir īsākais pēcdzemdību laikposms, pēc kura māte var pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu? Vai teorētiski tas ir iespējams uzreiz pēc maternitātes pabalsta beigām?
Tiesībām uz maternitātes un bezdarbnieka pabalstu atšķiras kvalifikācijas periodi – tas ir minimālais periods, kad jābūt veiktām sociālās apdrošināšanas iemaksām.
Lai būtu tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, jābūt izpildītiem šādiem nosacījumiem:
Maternitātes pabalsta saņēmēja ir sociāli apdrošināta pensijai, bezdarbam un invaliditātei. Tātad gandrīz četri pabalsta mēneši ietilpst 12 mēnešos, kas nepieciešami tiesībām uz bezdarbnieka pabalstu.
Atrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā (to piešķir darba devējs), bet nesaņemot vecāku un bērna kopšanas pabalstu (to saņem bērna tēvs), bērna mammai nav sociālās apdrošināšanas.
Teorētiski uz bezdarbnieka pabalstu var pretendēt uzreiz pēc maternitātes pabalsta izmaksas beigām vai arī vēlāk. Taču jāņem vērā, lai būtu 12 mēnešu apdrošināšanas iemaksu periods pēdējos 16 mēnešos.
Tiesības uz pabalstu un tā apmēru nosaka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, kurā varat noskaidrot informāciju individuālā situācijā, rakstot uz e-pasta adresi: konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru: 64507020.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!