Labdien! Mūsu mājai ir deviņi stāvi. Mans dzīvoklis atrodas astotajā stāvā, bet kaimiņa terase – devītajā stāvā, tieši virs manas istabas. Šogad no griestiem sācis pilēt ūdens, kas bojā manas mantas un remontu. Aizgāju pie kaimiņa, un atradām, ka terases hidroizolācija vairākās vietās ir bojāta, un tas, visticamāk, ir ūdens pilēšanas cēlonis, proti, ūdens tek pa plaisām un tiek līdz manam īpašumam. Paskaidrojot kaimiņam, ka hidroizolācija uz viņa terases pašam jāuztur labā kārtībā, saņēmu atbildi, ka tas ir kopīpašums un par to jārūpējas un jāmaksā visai mājai. Savukārt apsaimniekotājs noraida minēto pamatojumu un skaidro, ka mājas kopīpašums ir konstruktīvs, nesošās daļas, bet hidroizolācija uz terases grīdas jālabo terases īpašniekam. Kā īsti ir? Kurš ir atbildīgs par terases hidroizolācijas stāvokli? Paldies!
Atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likuma 3. un 4. pantam, kur aprakstīts un uzskaitīts atsevišķā īpašuma un kopīpašuma sastāvs, jāsecina, ka terase teorētiski var gan ietilpt atsevišķā īpašuma sastāvā, gan būt visu dzīvokļu īpašnieku kopīpašums.
Lai noskaidrotu konkrētās terases piederību, jāņem vērā 3. panta pirmā daļa, kurā paskaidrots, ka atsevišķais īpašums ir dzīvojamā mājā esošs būvnieciski norobežots un funkcionāli nošķirts dzīvoklis, neapdzīvojamā telpa vai mākslinieka darbnīca, kura kā dzīvojamā vai nedzīvojamā telpu grupa reģistrēta Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā.
Pilnīgu skaidrību par attiecīgās telpas (terases) statusu jums varētu sniegt iepazīšanās ar ēkas kadastrālās uzmērīšanas lietu, kurā konkrētā telpa būs norādīta kā telpa, kas atrodas atsevišķā īpašuma sastāvā, vai kā koplietošanas telpa, tātad piekritīga kopīpašumā esošajai ēkas daļai.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!