Lasīšanai: 1 minūte

Citvalodu personvārdu atveide latviešu valodā

J
jautā:
03. janvārī, 2014
Zanda Broka

Labdien! Tuvākajā nākotnē plānoju mainīt uzvārdu sakarā ar laulībām. Mēs dzīvojam Anglijā un mana līgavaiņa uzvārds ir Gasser (viņš ir anglis). Sakiet, lūdzu, kāds būs mans uzvārds latviskotajā variantā pēc uzvārda maiņas? Jau iepriekš pateicos par atbildi.

A
atbild:
08. janvārī, 2014
Laura Platace
LV portāls

Citvalodu personvārdu rakstību un lietošanu latviešu valodā nosaka Ministru kabineta 2004.gada 2.marta noteikumi Nr.114 „Noteikumi par personvārdu rakstību un lietošanu latviešu valodā, kā arī to identifikāciju”.

Latviešu valodas aģentūras lingviste norāda, ka atbilstoši latviešu valodas atveides noteikumiem uzvārds, ievērojot atveides principus, ir Gasers, sieviešu dzimtē – Gasere.