Kam un kā pieteikt kalendāram personvārdu? Portālā latvija.lv nevaru atrast iepriekš jūsu atbildēs minēto “Iesniegumu iestādei”.
Portālā latvija.gov.lv vairs nav pieejama sadaļa “Iesniegums iestādei”.
Kā skaidro Valsts digitālās attīstības aģentūra, pamatojoties uz Ministru kabineta lēmumu (Ministru kabineta 2022. gada 27. septembra sēdes protokola Nr. 49 paragrāfs Nr. 45) (turpmāk – MK lēmums), ar 2023. gada 1. janvāri ir pārtraukta portālā latvija.gov.lv izmitinātā e-pakalpojuma “Priekšlikuma, sūdzības, jautājuma vai lūguma iesniegšana” (“Iesniegums iestādei”) darbība un tā vietā iedzīvotāji ir aicināti iesniegumus iestādēm nosūtīt latvija.gov.lv pieejamajā e-adresē.
E-adresē ziņojumus var nosūtīt, tikai izmantojot kvalificētos autorizācijas rīkus – eID, “eParakstu”, “eParakstu Mobile” un no šī gada arī “Smart-ID”. Alternatīva eID viedkartes lasītājam ir iespēja izveidot “eParakstu Mobile” vai “Smart-ID”. “Smart-ID” var izveidot arī bez bankas starpniecības.
E-adrese jeb oficiālā elektroniskā adrese ir ieviesta valsts un pašvaldību iestāžu drošai saziņai ar iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kā arī iestāžu saziņai savā starpā.
E-adrese ir specializēts, valsts nodrošināts e-pasts, kas ļauj valsts un pavalstnieku saraksti nodrošināt elektroniski. Tas ļauj ekonomēt laiku un līdzekļus iestādēm, kā arī iedzīvotāji var saņemt valsts pārvaldes sūtītās ziņas no jebkuras vietas pasaulē, kur pieejams interneta pieslēgums un ir iespēja autentificēties ar kādu no kvalificētiem identifikācijas līdzekļiem: “eParakstu Mobile”, “eParakstu”, eID, “Smart ID”.
Lēmumu par personvārda iekļaušanu oficiālajā kalendārvārdu sarakstā pieņem Valsts valodas centra Kalendārvārdu ekspertu komisija. Ikvienai personai ir tiesības vērsties Valsts valodas centrā ar rakstisku lūgumu personvārdu ietvert oficiālajā sarakstā. Iesniegumā minams arī pamatojums, kādēļ personvārds būtu iekļaujams.
Ar kritērijiem, kurus pēdējos 10 gadus ievēro Kalendārvārdu ekspertu komisija, iesakot jaunus personvārdus iekļaušanai latviešu tradicionālo kalendārvārdu sarakstā, var iepazīties šeit.
Valsts valodas centra izveidotā Kalendārvārdu ekspertu komisija nākamajā sasauktajā sēdē izvērtēs saņemtos personu iesniegumus un saskaņā ar noteiktiem kritērijiem ieteiks jaunu personvārdu iekļaušanu kalendārvārdu sarakstā.
Valsts valodas centra Kalendārvārdu ekspertu komisija personvārdu kalendāra sarakstu pārskata pēc pašu iniciatīvas, un komisijas lēmums nav uzskatāms par administratīvo aktu Administratīvā procesa likuma skatījumā.
Kā norādīts Valsts valodas centra tīmekļvietnē, iesniegumu var iesniegt:
Atbilstoši Valsts valodas centra tīmekļvietnē norādītajam, lai iesniegtu Valsts valodas centram priekšlikumu, sūdzību, jautājumu vai lūgumu (t. i., iesniegumu), ir jānorāda vārds un uzvārds (privātpersonai) vai uzņēmuma nosaukums un reģistrācijas numurs (juridiskai personai), adrese atbildes sniegšanai, vēlamais atbildes saņemšanas veids (elektroniski, pa pastu vai klātienē) un iesniedzēja paraksts.
Pakalpojumu var atteikt, ja iesnieguma saturs ir klaji aizskarošs, izaicinošs vai nav saprotams vai rakstītājs nav identificējams (elektroniski atsūtīts iesniegums nav parakstīts ar e-parakstu).
Atbilde uz iesniegumu tiks nosūtīta klientam, izmantojot to kanālu, kuru klients izmantoja, iesniedzot iesniegumu, vai klienta norādītu saņemšanas kanālu.
Noderīgu informāciju par to, kā jānoformē un jāraksta iesniegums iestādei, var meklēt LV portāla publikācijā “Iesniegums valsts vai pašvaldības iestādei. Kā to noformēt un uzrakstīt”.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!