Lasīšanai: 1 minūte

Zvērināts tiesu izpildītājs dos rīkojumu bankai pēc parādnieka lūguma

J
jautā:
10. oktobrī, 2024
Tatjana

Vai pēc 2024. gada 1. oktobra tiesu izpildītāji atbloķēs arī bankas kontus?

A
atbild:
13. oktobrī, 2024
Edīte Brikmane
LV portāls

Šādā gadījumā parādniekam būtu pašam jāsazinās ar zvērināto tiesu izpildītāju, kura lietvedībā atrodas konkrētā izpildu lieta.

1. oktobrī stājās spēkā grozījumi Civilprocesa likumā, kas, cita starpā, papildina 594. pantu (Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem) ar septīto daļu un nosaka, ka gadījumā, “ja vienas izpildu lietas ietvaros piedziņa vienlaikus tiek vērsta gan uz darba samaksu un tai pielīdzinātajiem maksājumiem, gan uz noguldījumiem kredītiestādē, tiesu izpildītājs pēc parādnieka lūguma dod kredītiestādei rīkojumu saglabāt kontā, kurā parādnieks saņem darba samaksu vai tai pielīdzinātos maksājumus, naudas līdzekļus tādā apmērā, kādā tie parādniekam izmaksājami pēc ieturējumu veikšanas atbilstoši šajā pantā noteiktajam”.