Lasīšanai: 1 minūte

Vecāku pabalstu maksā proporcionāli kalendāro dienu skaitam, par kuru pabalsts pienākas

J
jautā:
10. oktobrī, 2024
Marta

Labdien! Vēlos precizēt informāciju par vecāku pabalsta aprēķinu. Vai tad, ja man bērna kopšanas atvaļinājums sākas mēneša vidū, 21. oktobrī, vecāku pabalsta aprēķinā no oktobra iekļaus 21 kalendāro dienu vai pilnu mēnesi  31 dienu?

A
atbild:
14. oktobrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecāku pabalsta apmēru aprēķina no vidējās iemaksu algas  darba ņēmējam par 12 mēnešu periodu, kas beidzies divus mēnešus pirms mēneša, no kura tiek piešķirts pabalsts. Tas nozīmē, ka aprēķina periodā neņem vērā trīs mēnešus mēnesi, kurā pabalsts piešķirts, un divus iepriekšējos.

Pabalstu izmaksā par iepriekšējo mēnesi proporcionāli kalendāro dienu skaitam, par kuru pabalsts pienākas. Ja vecāku pabalsts piešķirts no 21. oktobra, tad to maksās par 11 oktobra dienām.