Lietotni ir izstrādājusi organizācija “ManaBalss” sadarbībā ar Latvijas skolām, kā arī ar Eiropas pilsoņu rīcības dienesta (ECAS), ASV vēstniecības Latvijā un Latvijas Finiera finansiālu atbalstu. Lietotnes izstrādē ir piedalījušies arī Ukrainas programmētāji un dizaineri. Tā ir veidota kā praktisks aktivitāšu rīks jauniešiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem, kas palīdz saprast, kā viņi ikdienā var iesaistīties sabiedriskajos procesos un pieņemt atbildīgus lēmumus, soli pa solim palīdzot jauniešiem kļūt par aktīviem pilsoņiem.
Projekta īstenotāji uzskata, ka mobilā lietotne ir iespēja sasniegt jauniešu auditoriju, piedāvājot strukturētu un vienlaikus arī rotaļīgu veidu, kā sakārtot savu ikdienu un pakāpeniski, sākot ar šķietami pašsaprotamām darbībām, nonākt līdz sabiedriski politiskām aktivitātēm un rīcībām. Lietotnes funkcionalitāte ir balstīta uz atkārtojumu un atgādinājumu principu, kas palīdzēs jauniešiem dažādas noderīgas aktivitātes pārvērst par ieradumiem.
Balvas saņemšana sniedz iespēju projektam iesaistīties Eiropas inovāciju un sociālo uzņēmēju tīklā, kas paver jaunus sadarbības un attīstības ceļus. “ManaBalss”, kas jau vairāk nekā desmit gadus ir sabiedrības līdzdalības platformu attīstības līderis Latvijā, šajā projektā redz iespēju paplašināt savu ietekmi un piedāvāt jauniešiem vēl plašākas iespējas demokrātijas praktizēšanai.
“Varu.Daru” ir pieejama Google Play un App Store, un ikviens to var to lejupielādēt savā viedtālrunī.