Lasīšanai: 1 minūte

Vai kādā normatīvajā aktā ir norādīta apstādījumu definīcija

J
jautā:
09. oktobrī, 2024
Jānis

Labdien! Vai Rīgas pilsētā (privātīpašumā) esošs zālājs (automašīnu izbraukāts un gadiem nekopts) ir apstādījums? Kāds normatīvais akts nosaka apstādījuma definīciju? Paldies!

A
atbild:
Šodien
Sandis Zellis
jurists

Nevienā no Rīgas valstspilsētas pašvaldības teritorijā piemērojamajiem un spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem nav noteikta precīza definīcija tam, kas ir apstādījumi. Līdz ar to attiecīgajam tiesību piemērotājam šāds termins, ja tas ir patiesi nepieciešams, ir jānoskaidro citos tiesību avotos vai pat terminu vārdnīcā.

Citu pašvaldību, piemēram, Cēsu pašvaldības, saistošajos noteikumos apstādījumi tiek definēti kā publiskajā ārtelpā izveidotas un koptas zaļās zonas, ietverot koku, krūmu, lakstaugu stādījumus, zālāju vai tam paredzētu teritoriju.