Ja izbeidzas darba līguma nolīgtais termiņš, tad slimības lapu apmaksā vēl 30 dienas

J
jautā:
02. oktobrī, 2024
Kristaps

Labdien! Esmu nodarbināts cilvēks ar darba līgumu uz noteiktu laiku: līgums beigsies 30.11.2024. Esmu nopietni saslimis, un nāksies vēl gandrīz pusgadu (ja ne ilgāk) pavadīt ārstējoties. Kas notiks pēc līguma termiņa beigām? Vai darba devējs mani atlaidīs, jo līguma termiņš ir noslēdzies, un slimības lapa automātiski tiks anulēta? Slimoju no 21.07.2024.

A
atbild:
10. oktobrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba attiecības ir noformētas uz noteiktu laiku, kas visbiežāk tiek darīts, ja jāazvieto darbinieks prombūtnes laikā vai jāizpilda konkrēts darbs (projekts), tad parasti darba līgumā ir norādīts līguma darbības termiņš vai apstākļi, kas nosaka šī līguma izbeigšanos

Tuvojoties darba līguma termiņa beigām, darba attiecības izbeigsies saskaņā ar līgumā nolīgto, kā tas ir noteikts Darba likuma 113. pantā. Tiks sagatavots rīkojums par galīgā aprēķina izdarīšanu sakarā ar līguma termiņa beigām.

Der zināt, ka:

  • saskaņā ar Darba likuma 44. panta septīto daļu darba devējam jāinformē darbinieks, ar kuru noslēgts darba līgums uz noteiktu laiku, par brīvajām darbvietām uzņēmumā, kurās darbinieku var nodarbināt uz nenoteiktu laiku;
  • saskaņā ar 44. panta pirmās daļas 3. punktu noslēgtā darba līguma termiņu, ja nepieciešams, var pagarināt. Ja promesošais vai no darba atstādinātais darbinieks kādu apstākļu dēļ neturpina vai nevar turpināt darba tiesiskās attiecības, tad viņu aizvietojošā darbinieka darba līgums uzskatāms par noslēgtu uz nenoteiktu laiku;
  • ja, beidzoties termiņam, uz kādu bija noslēgts darba līgums, neviena no pusēm nav pieprasījusi izbeigt darba līgumu un darba tiesiskās attiecības faktiski turpinās, tad darba līgums uzskatāms par noslēgtu uz nenoteiktu laiku.

Jūsu darbnespējas lapa pēc līguma termiņa beigām automātiski netiks anulēta. Normatīvais regulējums paredz, ka darba attiecību izbeigšanas gadījumā darbnespējas lapa B tiek apmaksāta vēl 30 kalendārās dienas. To nosaka likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 13. panta ceturtā daļa.