Lasīšanai: 1 minūte

Kreditoram nav pienākuma sniegt informāciju par darījuma summu, cedējot parādu

J
jautā:
25. septembrī, 2024
Solveiga

Labdien! Kreditors nesniedz informāciju, par kādu summu piedzinējam ir cedējis parādu. Cedētājs apgalvo, ka parādu faktiski nopircis, bet neatbild, par kādu summu. Dokumenti, visticamāk, ir par parāda summu. Kuri normatīvie akti to regulē? Man ir pamatotas aizdomas, ka parāda iegūšanas summa ir par 80% mazāka, nekā pats parāds. Parāds ir 2800 eiro, likumiskie procenti ir 8000 eiro. Protams, vēl arī ZTI izmaksas 3500 eiro apmērā. Summas ir noapaļotas. Parāds ir no 2009. gada.

A
atbild:
30. septembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesību aktos nav noteikts pienākums kreditoram, kas ir cedējis parādu, sniegt parādniekam informāciju par darījuma summu, par kādu parāds ir pārdots.

Ja jums ir nepieciešama konsultācija individuālo parādsaistību jautājumos, ieteicams vērsties Latvijas Kredītņēmēju asociācijā