Sods par auto vadīšanu reibumā bez vadītāja apliecības

J
jautā:
25. septembrī, 2024
Māris

Kādu sodu var piemērot vadītājam, kurš, vadot transportlīdzekli bez vadītāja apliecības, ir alkohola reibumā ar 0,3 promilēm?

A
atbild:
26. septembrī, 2024
Sandis Zellis
jurists

Konkrētajā gadījumā piemērojama Krimināllikuma 262. panta pirmā daļa, kas paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Papildus jāņem vērā, ka konfiskācijai pakļauj noziedzīgu nodarījumu izdarījušajai personai piederošo transportlīdzekli, ar kuru tā izdarījusi noziedzīgo nodarījumu (70.13 panta piektā daļa), bet, ja noziedzīgais nodarījums izdarīts ar transportlīdzekli, kas pieder citai personai, no noziedzīgu nodarījumu izdarījušās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību (70.14 panta pirmā prim daļa).