Vai, likvidējot veikalu, darbiniekiem jāizmaksā atlaišanas pabalsts

J
jautā:
24. septembrī, 2024
Aina

Labdien! Strādāju veikalā par pārdevēju, taču drīzumā to plāno likvidēt, jo nav pietiekama ietirgojuma. Vai es kā darbinieks varu pieprasīt kompensāciju, ja palikšu bez darba?

A
atbild:
Šodien
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja veikals ir atsevišķs uzņēmums un darba devējs plānojis to likvidēt, tad atbilstoši Darba likuma 101. panta pirmās daļas 10. punktam (tiek likvidēts darba devējs  juridiskā persona vai personālsabiedrība) darba devējam ir pienākums uzteikt jums darba līgumu. Atlaišanas pabalstu izmaksā noteiktos gadījumos atbilstoši uzņēmumā nostrādātajam laikam. To nosaka Darba likuma 112. pants, un tādā gadījumā atlaišanas pabalsts jums ir jāizmaksā.

Ja darba attiecības tiks rosināts izbeigt, noslēdzot vienošanās līgumu, tad jums ir tiesības no savas puses darba devējam prasīt atlaišanas pabalsta izmaksāšanu, jo Darba likums neparedz obligātu pienākumu vienošanās līguma gadījumā no darba devēja puses atlaišanas pabalstu izmaksāt.