Lasīšanai: 1 minūte

Ja dzīvoklī mitinās persona, kura nevēlas īpašumu atstāt

J
jautā:
10. septembrī, 2024
Ainis

Labdien! No pašvaldības tika iegādāts nekustamais īpašums  dzīvoklis. Pēc iegādes konstatēts, ka dzīvoklī mitinās persona, kura nevēlas īpašumu atstāt. Kā rīkoties? Paldies!

A
atbild:
23. septembrī, 2024

Persona var atrasties dzīvoklī, ja tas ir likumīgi un persona to var pierādīt, piemēram, uzrādot īres līgumu. Atbilstoši Civillikuma 994. pantā noteiktajam jābūt atzīmei zemesgrāmatā par apgrūtinājumu. Tātad, ja personai nav juridiska pamatojuma atrasties dzīvoklī, jums ir tiesības prasīt, lai persona pamet dzīvokli pati vai, izsaucot pašvaldības policiju, to izdara piespiedu kārtā. Turklāt par attiecīgo incidentu jums ir jāinformē pašvaldība, no kuras minēto dzīvokli iegādājāties.