Ko iekļauj un ko neiekļauj atvaļinājuma naudas aprēķinā

J
jautā:
06. septembrī, 2024
Oksana

Labdien! Vai atvaļinājuma naudu aprēķina ne tikai no darba algas, piemaksām un prēmijām, bet arī no atvaļinājuma naudas, ja tāda ir izmaksāta pēdējo sešu mēnešu laikā pirms atvaļinājuma mēneša? Respektīvi, ja man ir plānots atvaļinājums decembrī un pirms tam jūlijā ir bijis 10 darba dienu ilgs atvaļinājums (piemēram, jūlijā par 13 darba dienām tika izmaksāta 650 eiro alga un par 10 atvaļinājuma dienām  400 eiro atvaļinājuma nauda), pēc kādiem parametriem tiks aprēķināta vidējā jūlija izpeļņa? Jau iepriekš pateicos par atbildi!

A
atbild:
13. septembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudu aprēķina pēc vidējās izpeļņas. Atbilde uz jautājumu par vidējās izpeļņas komponentēm ir atrodama Darba likuma 75. panta pirmajā daļā.

Vidējās izpeļņas aprēķinā jāiekļauj tādi darba samaksas elementi kā:

  • darba alga;
  • piemaksas;
  • prēmijas.

Vidējās izpeļņas aprēķinā neiekļauj:

  • cita veida atlīdzību par darbu;
  • pabalstus;
  • kompensācijas;
  • dāvanas naudas izteiksmē;
  • slimības naudu;
  • komandējuma naudu;
  • atvaļinājuma naudu.

Aprēķinot vidējo izpeļņu par jūliju, tiks ņemts vērā faktiski nostrādātais un attaisnoti kavētais laiks (dienas, stundas), kā arī jums izmaksātā darba samaksa, piemaksas, prēmijas. Netiks ieskaitīta izmaksātā atvaļinājuma nauda, slimības nauda u. c. iepriekš minētās atlīdzības komponentes, ja tādas tika izmaksātas.