Lasīšanai: 1 minūte

Ja tiesvedībai nepieciešams lietas novērtējums

J
jautā:
21. augustā, 2024
Svetlana

Kā novērtēt vīram pēc dokumentiem piederošu automašīnu tiesai, kura nopirkta, esot laulībā, un viņš to nepieļauj?

A
atbild:
22. augustā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jautājumā minētajai situācijai praksē ir vairāki risinājumi, kas atkarīgi no tā, kāds ir konkrētais gadījums, cik būtisks ir attiecīgais pierādījums lietā un kā varat lūgumu pamatot tiesai.

Tiesai var iesniegt pierādījumus par šādas mantas vispārējo tirgus vērtību (piemēram, sludinājumi, eksperta atzinums). Var iesniegt tiesai pieteikumu pēc Civilprocesa likuma 19. nodaļas, lūdzot noteikt atbildētājam veikt konkrētas darbības. Tāpat var izmantot pierādījumu pieprasīšanu.