Tiesības uz brīvām dienām tuvinieka nāves gadījumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. jūnijā, 2022
Inese

Labdien! Cik ilgā laikā laika posmā ir iespēja vērsties pie darba devēja, lai lūgtu divas apmaksātas brīvdienas bēru gadījumā?

A
atbild:
16. jūnijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 74. panta “Atlīdzība gadījumos, kad darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ” 1. daļas 4. punkts paredz darbinieka tiesības uz divām apmaksātām brīvām dienām tuva ģimenes locekļa nāves gadījumā

Tiesību akti pilnā apmērā neklasificē visus tuviniekus un tuvus ģimenes locekļus, kuru nāves gadījumā darbiniekam ir tiesības uz divām brīvām darba devēja apmaksātām dienām bēru organizēšanai. Tomēr jēdziens “tuvs ģimenes loceklis” līdzās tādiem jēdzieniem kā “laulātais”, “vecāki”, “bērni” Darba likumā ir minēts.

Brīvu dienu nepieciešamība darba devējam ir piesakāma rakstveidā (atsaucoties uz Darba likuma 74. panta pirmās daļas 4. punktu) nekavējoties, kad ir pieejama informācija par tuvinieka nāvi. Jāņem vērā, ka nebūs iespējama brīvu dienu pārcelšana uz citu laiku, piemēram, pēc bērēm.