E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 33652
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Sprieduma izpildes izdevumus var prasīt piedzīt tiesas ceļā

J
jautā:
21. augustā, 2024
Jeļena

Labdien! Tiesu izpildītājam tika iesniegts pieteikums par parāda piedziņu no personas, pamatojoties uz personas deklarēto adresi. Piedziņa nenotika, tika saņemts paziņojums no ZTI, ka parādnieks nostiprina īpašumu uz sava vārda, taču tiesu izpildītājs nevar vērst piedziņu uz minēto nekustamo īpašumu, jo tas nav viņa apgabals. Lūdzu tiesu izpildītājam atdot izpildu rakstu, lai iesniegtu tam ZTI, kurš varēs vērst piedziņu uz nekustamo īpašumu. Tiesu izpildītājs piestādīja rēķinu  sprieduma izpildes izdevumus. Veicot samaksu, izpildu lieta tiks atdota, varēs iesniegt citam ZTI. Veicu samaksu. Vai un kādā veidā es varu no parādnieka pieprasīt atmaksāt pirmajam tiesu izpildītājam samaksātos sprieduma izpildes izdevumus? 

A
atbild:
02. septembrī, 2024

Saskaņā ar Tiesu izpildītāju likuma 71. panta pirmo daļu zvērinātam tiesu izpildītājam atļauts veikt amata darbības tikai tās apgabaltiesas darbības teritorijā, pie kuras viņš pastāv. 

Ja izpildu procesā tiek konstatēts parādnieka nekustamais īpašums citas apgabaltiesas teritorijā, piedzinējam ir divi iespējamie rīcības varianti. Pirmais: pamatojoties uz Civilprocesa likuma 542. panta otrās daļas 1. punktu, lūgt tiesu izsniegt otru izpildu rakstu piedziņas veikšanai citā apgabaltiesā. Otrais: pamatojoties uz Civilprocesa likuma 565. panta pirmās daļas 1. punktu, lūgt zvērinātam tiesu izpildītājam atdot izpildu rakstu bez izpildes vai ar daļēju izpildi un iesniegt to izpildei tās apgabaltiesas zvērinātam tiesu izpildītājam, kurā konstatēts nekustamais īpašums. Tādā gadījumā piedzinējam saskaņā ar Civilprocesa likuma 568. panta 1.1 daļu jāsedz lietā radušies sprieduma izpildes izdevumi.  

Patlaban Civilprocesa likums neparedz kārtību, kādā piedzinējs samaksātos izdevumus varētu bez tiesas iesaistes pieprasīt piedzīt no parādnieka savā labā. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 272 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas