Vīnstīga uz koplietojuma sētas

J
jautā:
02. augustā, 2024
Rima

Labdien! Vai vīnstīgu var stādīt uz robežas ar kaimiņu teritoriju, nesaskaņojot ar pašu saimnieku? Kaimiņi ir uzstādījuši vīnstīgu uz koplietojuma sētas. Tas mums ir apgrūtinājums.

A
atbild:
05. augustā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Latvijas normatīvajos aktos nav noteikts attālums, kādā no kaimiņu sētas, ēkām vai zemesgabala robežām drīkst stādīt kokus, krūmus vai citus augus.

Katra pašvaldība saistošajos noteikumos var noteikt konkrētos attālumus. Piemēram, Ogres novada teritorijā ir spēkā bijušo novadu (Ogres, Ķeguma, Ikšķiles un Lielvārdes novada) teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi. Bijušajā Ogres un Lielvārdes novadā, veidojot jaunus koku stādījumus pie zemes vienības robežas, jāievēro šādi attālumi koku un krūmu stādīšanai (no zemes vienības robežas): lielajiem lapu kokiem (ozoliem, liepām, kļavām, bērziem, ošiem, vīksnām) un skujkokiem (eglēm un priedēm) ir vismaz 5 m; tūjām 2 m, ja to augstums nepārsniedz 2 m, ja augstums ir lielāks, tad 5 m; ābelēm 3 m; plūmēm un ķiršiem 2 m; krūmiem 1 m.

Ieteiktu ar šo jautājumu vērsties vietējā pašvaldībā.