Lasīšanai: 1 minūte

Tiesu izpildītājs ir jāinformē par uzturlīdzekļu saņemšanu no UGF

J
jautā:
25. jūlijā, 2024
Inga

Labdien! Vai tiesu izpildītājs drīkst atvilkt uzturlīdzekļus? Valsts maksā man 129 eiro, meitai ir 10 gadi. Lielā meita dzīvo pie tēva, viņai ir 20 gadi.

A
atbild:
30. jūlijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja parādu piedziņas dēļ jūsu bankas kontam ir noteikts liegums (bloķēts konts) un banka izpilda tiesu izpildītāja rīkojumu par naudas līdzekļu ieturēšanu, tostarp tiek ieturēti Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) ieskaitītie uzturlīdzekļi, tad jums tiesu izpildītājs būtu jāinformē par uzturlīdzekļu ieturējumu.

Jāņem vērā, ka tiesu izpildītājs pats neveic ieturējumus, to dara banka. Tāpat tiesu izpildītājs nezina, kādi naudas līdzekļi atrodas jūsu bankas kontā. Proti, tiesu izpildītājam ir jāpaziņo, ka UGF jums ieskaita bērna uzturlīdzekļus. Lai to apliecinātu, jums būs tiesu izpildītājam jāiesniedz bankas konta izraksts. Piedziņas vēršana uz valsts maksātajiem bērna uzturlīdzekļiem nav tiesiska.