Darba attiecību izbeigšana ir rakstveida process

J
jautā:
16. jūlijā, 2024
Ļubova

Kamēr biju BKA, uzņēmums tika pārcelts uz citu, diezgan tālu pilsētu. Ar darba devēju bija sarunāts, ka pēc BKA tiks izbeigtas darba attiecības. Taču jau 1,5 mēnesī man bija jāstrādā, bet darba devējs ignorē manu lūgumu sastādīt vienošanos par darba attiecību izbeigšanu. Ko es varu darīt šajā gadījumā? Es nevaru ne uzsākt jaunu darbu, ne stāties bezdarbniekos.

A
atbild:
23. jūlijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lūgums par darba attiecību izbeigšanu nav mutiska vienošanās, tas ir jānoformē rakstveidā. Pat ja iepriekš sarunā ar darba devēju vienojāties par darba attiecību izbeigšanu, jums ir jānosūta darba devējam iesniegums par darba attiecību izbeigšanu, pusēm vienojoties, atbilstoši Darba likuma 114. pantam.

Darbiniekam var būt vairākas darba vietas. Konkrētajā situācijā, ja jūsu darba līgums neparedz aizliegumu uz blakus darbu, jums ir tiesības nodibināt jaunas darba attiecības arī, pirms ir parakstīta vienošanās ar esošo darba devēju.