Vai daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji, kas pārstāv 51%, var savstarpēji veikt aptauju, par to neinformējot mazākumu? Vai tādējādi netiek pārkāptas neinformēto mājas iedzīvotāju intereses, jo tie vispār netika iepazīstināti ne ar ko, un vai pieņemtais lēmums ir likumīgs?
Dzīvokļu īpašuma likuma 9. pants noteic, ka dzīvokļa īpašnieka tiesības ir piedalīties dzīvojamās mājas pārvaldīšanā. Savukārt 16. pants paredz, ka dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašumā esošo daļu.
Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas kārtību un veidu nosaka dzīvokļu īpašnieku kopība, ievērojot šā likuma noteikumus.
Dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt šādā veidā:
Dzīvokļa īpašuma likuma 20. panta otrā daļa nosaka: ja lēmums tiek pieņemts aptaujas veidā, dzīvokļa īpašnieks, dzīvokļu īpašnieku kopības noteikta persona vai pārvaldnieks katram dzīvokļa īpašniekam nosūta rakstveida lēmuma par izlemjamo jautājumu projektu un dokumentus, kas saistīti ar lēmuma pieņemšanu, kā arī norāda termiņu, kādā dzīvokļa īpašnieks var rakstveidā balsot “par” vai “pret” attiecīgā lēmuma pieņemšanu. Termiņš nedrīkst būt īsāks par 14 dienām un garāks par 180 dienām pēc lēmuma projekta nosūtīšanas. Ja dzīvokļa īpašnieks noteiktajā termiņā nav sniedzis rakstveida atbildi, uzskatāms, ka viņš balsojis pret lēmuma pieņemšanu.
Ja lēmums nav pieņemts, aptaujājot visus dzīvokļa īpašniekus, bet tikai 51% īpašnieku, tad šis lēmums nav likumīgs.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!