Nostiprinājuma lūgumu var sagatavot videokonferences režīmā

J
jautā:
09. jūlijā, 2024
Egita

Vēlos pārdot laulības laikā iegādātu dzīvokli un zemi, kas zemesgrāmatā ir reģistrēti uz mana vārda. Laulātais šobrīd atrodas ārzemēs. Savu piekrišanu pārdošanai ir parakstījis gan uz papīra ar roku, gan ar elektronisko parakstu. Šobrīd nevar atlidot uz Latviju. Vai, pie notāra parakstot nostiprinājuma lūgumu īpašumu pārrakstīšanai uz pircēja vārda, pietiek ar laulātā parakstīto piekrišanu? Vai arī viņam obligāti ir jābūt klāt nostiprinājuma lūguma parakstīšanas brīdī?

A
atbild:
06. augustā, 2024
Linda Ņikona
LV portāls

Neviena no minētajām laulātā piekrišanas formām nederēs, ne ar roku, ne ar elektronisko parakstu parakstītā.

Laulātā piekrišanai jābūt notariāli apliecinātai.

Vienlaikus laulātajam nav obligāti jābrauc uz Latviju, proti, notariāli apstiprināt piekrišanu īpašuma pārdošanai var arī ārzemēs, pie mītnes valsts notāra.

Ja laulātajam ir e-paraksts, tad arī pie Latvijas notāra videokonferences režīmā var sagatavot vai nu notariāli apstiprinātu piekrišanu dzīvokļa pārdošanai, vai arī pašu nostiprinājuma lūgumu visiem (pārdevējs + pārdevēja laulātais + pircējs).