Lasīšanai: 1 minūte

Civillikums neparedz tiesības piedzīt viena laulātā parādu no otra laulātā

J
jautā:
25. jūnijā, 2024
Z.

Kā mani parādi, kuri nodoti tiesu izpildītājam, var ietekmēt manu topošo laulāto?

A
atbild:
28. jūnijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Civillikuma 100. pants nosaka: “Viena laulātā manta neatbild par otra laulātā saistībām. Ja par viena laulātā parādiem vērsta piedziņa uz otra laulātā atsevišķo mantu, pēdējais var prasīt, lai šo mantu atsvabina no piedziņas. Ja par viena laulātā parādiem vērsta piedziņa uz laulāto kopīgo mantu, otrs laulātais var prasīt mantas dalīšanu un viņa daļas atsvabināšanu no piedziņas.”

Proti, likumā nav noteikts, ka viens laulātais atbild par otra laulātā parādiem vai ka no viena laulātā var piedzīt naudu, lai apmaksātu otra laulātā parādus, tāpēc ne kreditoriem, ne tiesu izpildītājiem nav tiesību piedzīt naudu parāda samaksai no parādnieka laulātā.